Bodnár István, Magyary Gyula könyvei

Az Internet használata II. IF

A szerzők, akik a középfokú, valamint a felnőttoktatásban dolgoznak, azzal a szándékkal írták ezt a könyvsorozatot, hogy rövid, áttekinthető formában juthassanak információhoz a középiskolások, a felnőttoktatásban vagy a felsőoktatásban részt vevők, illetve az önképzéssel tanulók. A könyvsorozatot úgy állították össze, hogy az első nyolc kötet megfeleljen az ECDL vizsga moduljainak. A könyv több céllal készült. Egyrészt a kétszintű érettségire való felkészüléshez. Másrészt a lelkes érdeklődőknek szeretnének segítséget nyújtani, a szerzők a kezdeti lépések megtételéhez. Harmadsorban az ECDL vizsga Webkezelő moduljának teljesítését is segíteni kívánják vele. A könyv szerkezete: A fejezetek elején találhatóak összefoglalva a megértéshez szükséges elméleti ismeretek. Az Elemek leírása cím alatt ismerkedhetünk meg a HTML kódolással. A Mintafeladatok bemutatják, hogyan kell megoldani a webszerkesztőben egy adott feladatot. A leírást pontosan átolvasva, lépésről lépésre hajtsuk végre. A Kezelési leírások tartalmazzák a webszerkesztő program használatát rövid, táblázatos formában. Főleg azoknak hasznos, akik már tudják valamennyire használni a programot, de valahol elakadtak. A Gyakorlati feladatok segítségével gyakorolhatjuk be a webszerkesztő használatát. A fejezet végén található Kódgyakorlatok cím alatt gyakorló feladatokat találhatunk a kódszerkesztéshez. Ezeket igyekezzünk teljesen fejből megoldani. Ha nincs ötletünk, olvassuk el ismét az Elemek leírása fejezetet, és ezután oldjuk meg a feladatot. A Függelékben található megoldásokat csak a feladat…

Képszerkesztés IF

A szerzők, akik a középfokú, valamint a felnőttoktatásban dolgoznak, azzal a szándékkal írták ezt a könyvsorozatot, hogy rövid, áttekinthető formában juthassanak információhoz a középiskolások, a felnőttoktatásban vagy a felsőoktatásban részt vevők, illetve az önképzéssel tanulók. A könyvsorozatot úgy állították össze, hogy az első hét kötet megfeleljen az ECDL vizsga moduljainak. A könyvek a 2001. márciusától érvényes ECDL vizsgarendnek megfelelően tartalmazzák a tudnivalót és a célirányos feladatokat. A szerzők minden könyvet kibővítettek azokkal az ismeretekkel, amelyeket a gyakorlat szempontjából fontosnak ítéltek, vagy az elmúlt évek vizsgatapasztalatai, illetve a középiskolák számára készült tantervek alapján szükségesnek láttak. E kötet elso fejezetei a látás tulajdonságait, a színkezelést és a számítógépes képkezelés alapjait tárgyalják. A folytatás az Adobe Photoshop kezelését ismerteti, útmutatók és mintapéldák segítségével. Az alapok után a kijelölési és képmódosítási lehetoségek, a rétegek és maszkok használata, a másolatkészítés fogásai, valamint a vonalak és görbék, a szurok és különleges hatások kezelése következik.

Operációs rendszerek IF

A könyvsorozatot úgy állították Össze, hogy az első hét kötet megfeleljen az ECDL vizsga moduljainak. A könyvek a 2001. márciusától érvényes ECDL vizsgarendnek megfelelően tartalmazzák a tudnivalót és a célirányos feladatokat. A szerzők minden könyvet kibővítettek azokkal az ismeretekkel, amelyeket a gyakorlat szempontjából fontosnak ítéltek, vagy az elmúlt évek vizsgatapasztalatai, illetve a középiskolák számára készült tantervek alapján szükségesnek láttak.

Táblázatkezelés IF

A könyv az Office 97 Excel alkalmazásának alapján készült, de különösebb változtatások nélkül használható az Excel 2000, Excel 5.0 vagy Excel 7.0 programokhoz is. Feltételezzük, hogy az Olvasó tisztában van néhány alapfogalommal: a fájlkezelés alapismereteivel (megnyitás, elmentés, fájl-, könyvtár fogalma stb.); az általános iskolai matematika-ismeretekkel, különös alapossággal a százalékszámítás témakörében.

Vektorgrafika és prezentáció

A szerzők, akik a középfokú- valamint a felnőttoktatásban dolgoznak, azzal a szándékkal írták ezt a könyvsorozatot, hogy rövid, áttekinthető formában juthassanak információhoz a középiskolások, a felnőttoktatásban, vagy a felsőoktatásban résztvevők, illetve az önképzéssel tanulók. A könyvsorozatot úgy állították össze, hogy az első hét kötet megfeleljen az ECDL vizsga moduljainak. A könyvek a 2001. márciusától érvényes ECDL vizsgarendnek megfelelően tartalmazzák a tudnivalót és a célirányos feladatokat. A szerzők minden könyvet kibővítettek azokkal az ismeretekkel, amelyeket a gyakorlat szempontjából fontosnak ítéltek, vagy az elmúlt évek vizsgatapasztalatai, illetve a középiskolák számára készült tantervek alapján szükségesnek láttak. Az Olvasó most a hatodik könyvet tartja a kezében. A könyv két nagyobb részből áll. Az első rész rajzok (vektorgrafikák) készítésével foglalkozik, amelyet az Office alkalmazásokban található rajzoló programmodul segítségével készíthetünk el. Egyszerű objektumok rajzolásától eljuthat az Olvasó a pontosan méretezett, összetett ábrák megrajzolásáig. Az első rész a szabálytalan alakzatok szabadkézi rajzolásával zárul. A második rész bemutatók (prezentációk) készítésével foglalkozik. A könyvnek ez a része a bemutatók fő alkotóelemeinek elkészítésével foglalkozik először, mint például a diák, szövegek, táblázatok, diagramok. Ezt követik a bemutató összeállításával és vetítésével kapcsolatos ismeretek: áttűnések, diasorrend, animációk, akciógombok stb. A könyv egy összefoglaló táblázattal zárul. A fejezetek végén az ECDL vizsga feladataival egyező…